Apple M1 čips

M1 ir klāt. Pirmais čips, kas izstrādāts īpaši Mac. Neticama veiktspēja, īpašas tehnoloģijas un revolucionāra energoefektivitāte. Un jau no sākta gala tas veidots, lai darbotos ar pasaulē progresīvāko galddatora operētājsistēmu – macOS Big Sur. Ikviens Mac, kas aprīkots ar M1, ir milzu lēciens veiktspējā uz vatu un kļūst par pilnīgi citas klases produktu. Tas nav uzlabojums. Tas ir kardināls pavērsiens.

5 nanometru ražošanas tehnoloģija

Pirmais personālā datora čips, kas veidots ar šo progresīvo tehnoloģiju.

16 miljardi tranzistoru

Lielākais skaits, kādu Apple līdz šim ievietojis vienā čipā.

Līdz

3,9x

ātrāka video apstrāde1

Līdz

7,1x

ātrāka attēlu apstrāde2

Spēks iet gaisā.

M1 čips ir pilnībā pārveidojis Apple plānāko un vieglāko portatīvo datoru. Līdz 3,5x ātrāks CPU. Līdz 5x ātrāks GPU. Līdz 9x ātrāka mašīnmācīšanās ar Apple progresīvāko Neural Engine. Visu laiku ilgākais MacBook Air akumulatora darbības laiks. Un nekāda trokšņa, jo ventilatora te vienkārši nav. Tāds spēks vēl nekad nav bijis tik gatavs doties tev līdzi.

Pirkt

CPU

8 kodolu CPU
strādā kā zvērs,
bet saudzē akumulatoru.

M1 čipam ir Apple visu laiku ātrākais CPU. Ar šādu apstrādes jaudu MacBook Air ir pa spēkam jauni, ārkārtīgi resursprasīgi uzdevumi – piemēram, foto un video apstrāde pro kvalitātē vai spēles nervus kutinošā ātrumā. Taču M1 8 kodolu CPU ir ne tikai 3,5x ātrāks par iepriekšējo procesoru paaudzi1, bet arī gudri pārdala uzdevumus starp augstas veiktspējas kodoliem un efektivitātes kodoliem, kas viegli tiek galā ar ikdienas darbiem, bet patērē tikai desmito daļu jaudas.

GPU

8 kodolu GPU
Izceļas grafikā. Kā spēlējoties.

MacBook Air ir pa spēkam projekti ar tik augstām grafikas prasībām kā vēl nekad. Satura veidotāji pirmoreiz var montēt un bez aizķeršanās atskaņot vairākas 4K videostraumes pilnā kvalitātē, un ne kadrs nenoraustīsies.6

Līdz

5x

ātrāka grafika2

Akumulators visai dienai

Akumulatora darbības laiks līdz 18 stundām. Tās ir vēl 6 stundas, kurās nestiept roku pēc lādētāja.3

Efektīva siltumapmaiņa

Kā dzirdi -
neko Tu
nedzirdi.

Mašīnmācīšanās

Līdz 9x ātrāka.4Ir, ko padomāt. Pat 16 kodolu Neural Engine. MacBook Air mašīnmācīšanās lieti noder aplikācijās – automātiski retušē bildes pro līmenī, uzlabo inteliģento rīku – kā Magic Wand un audiofiltru – precizitāti un paveic daudz ko citu. Tas nav parasts intelekts, bet īsteni jaudīgs mašīnmācīšanās tehnoloģiju arsenāls.

M1 modelis

Līdz

15 stundām

sērfošanas bezvadu režīmā5

Līdz

18 stundām

filmu skatīšanās5

macOS
Big Sur

macOS Big Sur paceļ pasaulē progresīvākās datoru operētājsistēmas veiktspēju un estētiku nebijušā līmenī. Atklāj Mac burtiski no jauna, ar pilnveidoto jauno dizainu. Ievērtē līdz šim vērienīgākos Safari uzlabojumus. Izmēģini Maps un Messages jaunās funkcijas. Un gūsti vēl lielāku skaidrību par saviem datiem.

Pilnīgi jauns Safari. Mīlestība no pirmā klikšķa.

Dari, ko darīdams – straumē, meklē vai vienkārši klaiņo internetā – Safari ir labākais interneta pārlūks visās tavās Apple ierīcēs. Pavisam jaunas pielāgošanas iespējas, uzlabota nozarē labākā veiktspēja, akumulatora resursu taupīgums un jaunas, jaudīgas datu aizsardzības funkcijas – tik vērienīgus jauninājumus Safari vēl nav pieredzējis.

Paroļu pieskatīšana

Safari paziņo, ja kāda no saglabātajām parolēm ir uzlauzta, un palīdz to atjaunot.

Visu laiku lielākā aplikāciju kolekcija

Darbini jaudīgas aplikācijas, kas radītas tieši M1. Arī visas tavas jau esošās aplikācijas darbojas – pateicoties Rosetta 2. Un pirmo reizi lieto arī savas iecienītās iPhone un iPad aplikācijas tieši macOS Big Sur. Tagad tavā rīcībā ir visu laiku lielākā aplikāciju kolekcija Mac.

Izpēti Mac piederumus

Pirkt

“Iegādājoties Mac datoru , Apple TV+ ir
iekļauts uz trim mēnešiem.*

Apple TV+ ir straumēšanas platforma, kas piedāvā Apple Originals – apbalvotus seriālus, aizraujošas drāmas, aktuālas dokumentālās filmas, izklaidējošas pārraides bērniem, komēdijas un ne tikai – un katru mēnesi tajā atradīsi ko jaunu.

MacBook Air

no

1139 €

Pirkt

MacBook Pro

no

1459 €

Pirkt

Mac Mini

no

819 €

Pirkt

M1

1. Testēšanu veica Apple 2020. gada oktobrī, izmantojot pirmsizlaides MacBook Air datorus ar Apple M1 čipu un 8 kodolu GPU, kā arī ražošanā esošus MacBook Air datorus ar 1,2 GHz 4 kodolu Intel Core i7, kas visi konfigurēti ar 16 GB RAM un 2 TB SSD. Testēšana veikta ar pirmsizlaides Final Cut Pro 10.5, izmantojot 55 sekunžu klipu ar 4K Apple ProRes RAW multivides elementiem 4096x2160 izšķirtspējā un 59,94 kadriem sekundē, kas pārkodēts uz Apple ProRes 422. Veiktspējas testos tiek izmantotas īpašas datorsistēmas, un tie parāda aptuveno MacBook Air veiktspēju.

2. Testēšanu veica Apple 2020. gada oktobrī, izmantojot pirmsizlaides Mac mini datorus ar Apple M1 čipu un ražošanā esošus Mac mini datorus ar 3,6 GHz 4 kodolu Intel Core i3, kas visi konfigurēti ar 16 GB RAM un 2 TB SSD. Pirmsizlaides Adobe Lightroom 4.1 testēts ar 28 MB attēlu. Veiktspējas testos tiek izmantotas īpašas datorsistēmas, un tie parāda aptuveno Mac mini veiktspēju.

MacBook Air

1. Testēšanu veica Apple 2020. gada oktobrī, izmantojot pirmsizlaides MacBook Air datorus ar Apple M1 čipu un 8 kodolu GPU, kā arī ražošanā esošus MacBook Air datorus ar 1,2 GHz 4 kodolu Intel Core i7, kas visi konfigurēti ar 16 GB RAM un 2 TB SSD. Testēšana veikta ar pirmsizlaides Final Cut Pro 10.5, izmantojot 55 sekunžu klipu ar 4K Apple ProRes RAW multivides elementiem 4096x2160 izšķirtspējā un 59,94 kadriem sekundē, kas pārkodēts uz Apple ProRes 422. Veiktspējas testos tiek izmantotas īpašas datorsistēmas, un tie parāda aptuveno MacBook Air veiktspēju.

2. Testēšanu veica Apple 2020. gada oktobrī, izmantojot pirmsizlaides MacBook Air datorus ar Apple M1 čipu un 8 kodolu GPU, kā arī ražošanā esošus MacBook Air datorus ar 1,2 GHz 4 kodolu Intel Core i7 un Intel Iris Plus Graphics, kas visi konfigurēti ar 16 GB RAM un 2 TB SSD. Testēšana veikta ar pirmsizlaides Final Cut Pro 10.5, izmantojot 10 sekunžu klipu ar Apple ProRes 422 video 3840x2160 izšķirtspējā un 30 kadriem sekundē. Veiktspējas testos tiek izmantotas īpašas datorsistēmas, un tie parāda aptuveno MacBook Air veiktspēju.

3. Testēšanu veica Apple 2020. gada oktobrī, izmantojot pirmsizlaides MacBook Air datorus ar Apple M1 čipu un 8 kodolu GPU, kas konfigurēti ar 8 GB RAM un 512 GB SSD. Apple TV filmu demonstrēšanas testā akumulatora darbības laiks tiek mērīts, atskaņojot HD 1080 p saturu ar displeja spilgtumu, iestatītu uz 8 klikšķiem no apakšas. Akumulatora darbības ilgums ir atkarīgs no lietojuma un iestatījumiem. Plašāka informācija: apple.com/batteries.

4. Testēšanu veica Apple 2020. gada oktobrī, izmantojot pirmsizlaides MacBook Air datorus ar Apple M1 čipu un 8 kodolu GPU, kā arī ražošanā esošus MacBook Air datorus ar 1,2 GHz 4 kodolu Intel Core i7, kas visi konfigurēti ar 16 GB RAM un 2 TB SSD. Testēšana veikta, izmantojot pirmsizlaides Xcode 12.2 un Create ML 2.0 un aplikācijā izveidojot darbību klasifikācijas modeli. Veiktspējas testos tiek izmantotas īpašas datorsistēmas, un tie parāda aptuveno MacBook Air veiktspēju.

5. Testēšanu veica Apple 2020. gada oktobrī, izmantojot pirmsizlaides MacBook Air datorus ar Apple M1 čipu un 8 kodolu GPU, kas konfigurēti ar 8 GB RAM un 512 GB SSD. Bezvadu pārlūkošanas testā akumulatora darbības laiks tiek mērīts, bezvadu režīmā pārlūkojot 25 populāras interneta lapas ar displeja spilgtumu, iestatītu uz 8 klikšķiem no apakšas. Apple TV filmu demonstrēšanas testā akumulatora darbības laiks tiek mērīts, atskaņojot HD 1080 p saturu ar displeja spilgtumu, iestatītu uz 8 klikšķiem no apakšas. Akumulatora darbības ilgums ir atkarīgs no lietojuma un iestatījumiem. Plašāka informācija: apple.com/lv/batteries.

6. Apple veica testēšanu 2020. gada oktobrī, izmantojot pirms ražošanas MacBook Air sistēmas ar Apple M1 mikroshēmu un 8 kodolu GPU, 16 GB RAM un 2. SSD. Pārbaudīts ar pirmslaišanu Final Cut Pro 10.5, izmantojot 13 sekunžu projektu ar 4K Apple ProRes 4444 nesēju, 3840x2160 izšķirtspēju pie 24 kadriem sekundē, vienlaikus 5 minūtes pārtinot divas video straumes. Veiktspējas testi tika veikti, izmantojot īpašas datorsistēmas, un tie atspoguļo jūsu MacBook Air aptuveno veiktspēju.

* 4,99 EUR mēnesī pēc bezmaksas izmēģinājuma beigām. Vienai _Family Sharing grupai ir pieejams viens abonements. Piedāvājums _ir spēkā 3 mēnešus pēc prasībām atbilstošās ierīces aktivizēšanas. _Plāns tiks automātiski atjaunināts, kamēr to neatcelsi. Ir spēkā ierobežojumi un citi noteikumi. Plašāka informācija: apple.com/promo.